Pages

31 Ağustos 2009 Pazartesi

AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU 2009-2010 ÖĞRETİM YILI KAYITLARI

AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU 2009-2010 ÖĞRETİM YILI

1. DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
1. Aktif (Halen okula devam eden öğrencilere denilmekte ) ve Donuk öğrencilerin (öğrenime bir dönem ve daha fazla ara veren öğrencilere denilmekte ) 1. dönem Kayıt yenileme işlemleri 06 – 31 Temmuz 2009 tarihleri arasın da yapılacaktır.

2. Belirtilen tarihler arasında kayıt yenileme işlemi yapanlar, 11 Ekim 2009 tarihinde yapılacak 1. dönem sınavlarına katılacaklardır. Bu tarihte sınava girmek için kayıt yenileme işlemini zamanında yapmayanların talepleri dikkate alınmayacaktır, bu durumda olanlar bir sonraki dönem için kayıt yeniletebileceklerdir.

3. Kayıt yenileme ücreti 20 (YİRMİ)YTL olarak belirlenmiştir. Ayrıca öğrenciler, Kayıt Yenileme işlemini gerçekleştiren Halk Eğitimi Merkez Müdürlüklerinin Okul Aile Birliği hesaplarına 5 (BEŞ) YTL yatıracaklardır.

4. Kayıt ücreti Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesine T.C.Kimlik numarası bildirilerek yatırılacaktır. Banka dekontunu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim etmeyen öğrenciler kesinlikle sınavlara alınmayacaktır.

5. Bankadan aldığınız dekonttaki numaraları bankadan çıkmadan kontrol ediniz. Para, dekontun üzerinde yazan numaraya yatar ve o numaranın sahibi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce aktif hale getirilir. Bir yanlışlık varsa banka yetkilisine itiraz ediniz.

6. Bankadan alınan banka dekontu ile herhangi bir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne giderek kayıt yenileme işleminizi yapabilirsiniz. Kimlik ve adres bilgilerinizi güncellemeniz yararınıza olacaktır.

7. Yeni yönetmelik gereği öğrencilerimiz bir üst sınıftan en fazla 4 (dört) ders seçip, bu derslerden de sınava girebileceklerdir. Ders seçme işlemi için öğrencilerimizin Açık İlköğretim Okulunun internet sayfasının sağ üst köşesinde bulunan Öğrenci girişinden sisteme girerek ders seçme yapabileceklerdir. Sisteme giriş için kayıt yenileme sonunda, Halk Eğitim Merkezlerince verilen raporda yer alan şifre kullanılacaktır. Kendi imkânlarıyla ders seçme işlemi yapamayanlar Halk Eğitim Merkezleri aracığıyla ders seçme yapabileceklerdir.

8. Ders Seçme sadece üst sınıf dersleri için geçerli olacaktır. Öğrencinin bulunduğu sınıftaki dersler Açık İlköğretim Okulu Müdürlüğünce atanacaktır. Ders seçme işlemi 14.08.2009 tarihine kadar yapılacaktır. Kayıt Yenilediği halde bu tarihe kadar ders seçme işlemi yapmayanlar, ders seçmemiş kabul edilecektir.
9. Kayıt yenileme işlemini tamamlayan öğrencilere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce öğretim yılına ait bandrol verilecektir.

10. Kayıt yenileme işlemini bitiren öğrenciler Ders Notlarını (kitaplarını) Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler.

11. Ders notları (kitaplar) internetteki sayfamızda da yayınlanmaktadır. Ders Notlarınızı (kitaplarınızı) buradan da indirebilirsiniz.

12. Açık İlköğretim Okulunun kayıt yenileme işlemleri sırasında yanlış hesaba ücret yatırma, çift ücret yatırma, vb. gibi nedenlerle yatırılan ücretler geri iade edilmemektedir.

13. Öğrenci Belgesi isteme ve adres değişikliği (adres değişikliği sınav takviminde belirtilen süreler içerisinde) Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde de yapılmaktadır.
14. Açık İlköğretim Okulu, teknolojiyi kullanarak maliyetleri azaltmak ve öğrenci hizmetlerini hızlı ve çabuk yapmak amacıyla bir süredir çalışma alanına kattığı internetten daha fazla yararlanmak için bu öğretim yılında da öğrenci adresine belge göndermeyecektir.

-Geri Bildirim Belgesi (Öğrencilerin alacağı dersler ve atanacağı sınıfları gösterir belge)

-Sınava Giriş Belgesi (Okulumuzda bir öğretim yılında ikisi dönem sonu biri de not yükseltme sınavı olmak üzere üç sınav yapılmaktadır. Bu sınavlara nerede girileceğini gösterir belge )

Sınav Sonuç Belgesi (Her sınav sonunda öğrencinin sınavlardan aldığı notları gösteren belge)

-Mezunlar Listesi (Açık İlköğretim okulunu başarıyla bitirip diploma almayı hak edenleri gösteren liste) gibi belgeler internette ki adresimizde yayınlanacaktır. Belgeler adreslere gönderilmeyecektir.

13. Açık İlköğretim Okulu’nun resmi yayın organı niteliğindeki internet sitesinin adresi

www.aio.meb.gov.tr dır. Öğrencilere yönelik duyuru ve sınav hizmetleri buradan yapılmaktadır.
Sitemizi sıkça ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder